16-03-2016 Iwan Komarenko

Iwan Komarenko

Zobacz pełny ranking >>
KOMENTARZE (0)

Piosenkarz

Data ur.: 12 kwietnia 1976
Aktualnie mieszka: Warszawa

Biografia

Urodził się 12 kwietnia 1976 roku w Rosji, niedaleko Irkucka.

Wychował się w Na Syberii.  Jako czternastolatek zaczął występować publicznie w miejskim domu kultury na dyskotekach, z zespołem "Metronom", który przyjechał z Kazachstanu. Tak wspomina tamten czas. "Dzięki chłopakom z zespołu uświadomiłem sobie, że muzyka jest warta tego, żeby poświęcić się jej bez reszty. Postanowiłem zrezygnować z zawodu maszynisty, który przez wiele lat mnie fascynował. Związałem się z muzyką na dobre i na złe".

 

Jako nastolatek wyprowadził się z domu rodzinnego. Rozpoczął naukę w Średniej Szkole Muzycznej na wydziale instrumentów dętych. 

 

W wieku siedemnastu lat przeniósł się do Irkucka, na wydział piosenki estradowej. Później wyjechał do Moskwy w poszukiwaniu lepszego życia. Spotykał się tam z dziewczyną o imieniu Ina, która chorowała na stwardnienie rozsiane. 

 

Pojechał do Polski na pielgrzymkę Jana Pawła II. Iwanowi spodobało się w Polsce i chciał tu zostać. Z powodu wizy, musiał wracać do Rosji, ale po pewnym czasie wrócił do Polski. Mieszkał w podwarszawskich Laskach, gdzie opiekował się niepełnosprawnymi.  Pracował w zamian za jedzenie i ubranie. Z powodu wizy musiał wracać do Rosji.

 

W Irkucku rozpoczął naukę w szkole wieczorowej, następnie w Polsce przez rok uczęszczał do szkoły języka polskiego dla cudzoziemców we Wrocławiu. Po jej ukończeniu podjął studia na Uniwersytecie Warszawskim,  na Wydziale Polonistyki. Na piątym roku studiów postanowił powrócić do swojej pasji, czyli śpiewania. Równolegle rozpoczął naukę w trzyletnim studium muzycznym na wydziale piosenki estradowej.

 

Menadżerem Iwana Komarenki jest Krzysztof Bogucki (były menadżer Ivana i Delfina). Na początku 2010 Iwan Komarenko otrzymał polskie obywatelstwo.

 

źrodło:wikipedia