21-06-2016 Shazza

Shazza

Zobacz pełny ranking >>
KOMENTARZE (0)

Data ur.: 1967
Miejsce ur.: Pruszków

Biografia

Marlena Magdalena Pańkowską urodziła się pod koniec maja 1967 roku w Pruszkowie. Talent do muzyki miała podobno od dziecka. Dlatego nie miała problemów z ukończeniem szkoły muzycznej w klasie fortepianu. 
 
Największy sukces Shazza odniosła pod koniec lat 90. W tym czasie ukazał się jej album pt. "Egipskie noce". Piosenkę "Bierz co chcesz" śpiewała cała Polska. Do dziś teledysk z tego utworu uznawany jest w środowisku disco za kultowy. 
 
Album "Egpiskie noce" sprzedawał się bardzo dobrze. Zdobył status platynowej płyty. Dzięki temu Shazza stała się prawdziwą gwiazdą telewizji. W każdą niedzielę przed telewizory, kiedy emitowano program Disco Relax, zasiadało tysiące osób. Tylko po to, by posłuchać największych przebojów wokalistki. 
 
Pod koniec lat 90 Shazza śpiewała na największych polskich scenach. Wystąpiła m.in. podczas festiwalu w Opolu z Pawłem Kukizem. Zaśpiewali piosenkę pt. Zośka. Niedługo potem Shazza pokazała się na okładce Playboya. 
 
Pomimo upływu lat Shazza wciąż jest obecna na rynku muzycznym. Kilka miesięcy temu ukazała się jej najnowsza piosenka "Napisz do mnie".