22-06-2016 Buenos Ares

Buenos Ares

Zobacz pełny ranking >>
KOMENTARZE (0)

Data ur.: 1996

Biografia

„Pomarańczowe drzewa” to jeden z niezapomnianych utworów zespołu Buenos Ares. W 1996 roku wraz z pojawieniem się tego singla na rynku disco polo, grupa Buenos Ares zaistniała w ogólnopolskim, komercyjnym świecie muzyki tanecznej.

Wówczas w skład Buenos Ares wchodzili: Anna Florkiewicz (absolwentka Studium Piosenkarskiego w Poznaniu) oraz muzyk - Wojciech Domań.

Po ogromnym sukcesie pierwszej piosenki, jesienią 1996 roku oficjalną premierę ma druga propozycja zespołu pod tytułem – „Buenos Ares” . Kompozycja również zostaje ciepło przyjęta przez słuchaczy, a sam zespół zostaje wpisany w czołówkę tworzącą nurt muzyki disco polo.

Na początku 1997 roku, duet wydaje swój pierwszy autorski album. Na kultowym wydawnictwie znajdują się takie przeboje jak „Opamiętaj się” czy „Pokochaj mnie” .

Latem 1997 roku zespół Buenos Ares z myślą o wakacyjnych przebojach lansuje kawałek pod tytułem „Niebo” - utwór nawiązujący swoją melodią do piosenki „Uh La La La” - wokalistki o pseudonimie Alexia.

W 1998 roku, dla pewnej odmiany reprezentowanego stylu, muzycy wypuszczają na rynek disco polo balladę – „Preludium” . W twórczości zespołu jest to czas jego największych sukcesów. Jeszcze w tym samym roku grupa bierze udział w koncercie Duety i wydaję swój drugi longplay. Na gali odbywającej się w Warszawskiej Sali Kongresowej, Anna i Wojciech wraz z grupą Viper wykonując piosenkę „Gdyby nie Ty” zdobyli sobie sympatię publiczności.

Wiosną 1998 roku przyszła pora na oficjalną premierę drugiego wydawnictwa Buenos Ares pt. „The New power of Buenos Ares” . Muzyka zawarta na tym albumie, stylistycznie odbiegała od wcześniejszych dokonań zespołu, była bardziej dopracowana i zróżnicowana od tej, jaką grupa zaserwowała słuchaczom disco polo na swojej debiutanckiej płycie.

Z tego przebojowego materiału pochodzą tak znane kompozycje jak: „Czekoladowy sen” , „Z każdym dniem” oraz ” Jak ona” . Promując ten materiał grupa wyruszyła w trasę koncertową po całej Polsce, wzbogacając swoje występy sceniczne udziałem dwójki tancerzy.

Po dłuższej przerwie, wiosną 2000 roku zespół wraz ze swoim nowym singlem pt. „Baby, Baby” , powraca na muzyczną scenę disco polo. Zostaje wydany trzeci longplay pt. "Party". Płyta zawiera takie przeboje jak: „Anioł czy diabeł” i „Wszystko widziałam” .

Po pewnym czasie każdy z członków grupy zajmuję się solową karierą. Wojtek jako Dj w 2004 roku dostaje się do finału Mistrzostw Polski Prezenterów Dyskotekowych. Artysta obecnie przebywa za granicą.

W 2007 roku na fali wielkiego powrotu muzyki disco polo Buenos Ares wznawia swoją działalność w zupełnie odmienionym składzie personalnym. Latem 2008 roku na rynku ukazuje się płyta z nowymi wersjami starych utworów "Reaktywacja". Wokalistką zespołu jest Justyna Mosiej. 

 

 

źródło: disco-polo.pl;facebook