U Wojewódzkiego zagrali Weekend

AUTOR: TwojeDisco
KOMENTARZE (0) 

Nową wersję piosenki "Ona tańczy dla mnie" zagrał Jakub Badach w programie Kuby Wojewódzkiego. Niektórzy byli naprawdę zdziwieni.

U Wojewódzkiego zagrali Weekend

źródło: facebook/pixabay

Na fali rosnącego  zainteresowania disco polo korzystają także muzycy, tworzący w zupełnie innych klimatach. Ostatnio w programie Kuby Wojewódzkiego udowadniał to Jakub Badach. Członek zespołu Poluzjanci wydał ostatnio solowa płyta pod swoim nazwie. W ramach promocji krążka odpowiadał na zaczepki prowadzącego program i zaprezentował swoje zdolności na przykładzie hitu Radosława Liszewskiego.

 


Wojewódzki zaproponował, by Badach udowodnił słuszność swojej tezy, dotyczącej grania cooverów. Zdaniem artysty każdą piosenkę można zinterpretować na wiele sposobów. Nawet z najsłabszego utworu można podobno z to od przebój.  Wojewódzki zaskoczony tą tezą chcial wpuścić na manowce Badacha i zaproponował, by pokazał nową interpretację przeboju disco polo  "Ona tańczy dla mnie"  Weekendu.
Muzyk przyjął te zaczepkę na zimno i zaprezentował niezwykłą wersję hitu ostatnich lat. Zagrał na pianinie i zaaranżował soulową  wersję piosenki. Jak się okazało, znał również tekst. Swoim wykonaniem podbił serca nie tylko fanów disco polo, lecz także zagorzałych przeciwników tego typu muzyki. W swojej  interpretacji postawił na tekst i w sposób niecodzienny pokazał, o czym jest piosenka Liszewskiego.